Acıpayam Kanyonu

Acıpayam İlçemizin Benlik ve Olukbaşı Mahalleleri içinde yer alan tarihi değirmenlerin de bulunduğu Acıpayam Belediyemizin kararıyla ortak ACIPAYAM KANYONU ismi verilen ilçe merkezinden 40 km uzaklıkta Acıpayam Kanyonu’nda çalışmalar hızla devam etmektedir. İlçe turizminin gelişimi açısından çalışmaları Mayıs sonunda tamamlanması planlanan ve turizme kazandırılması hedeflenen Acıpayam Kanyonu, şimdiden yerli ve yabancı turistlerin gözdesi haline gelmeyi başarmıştır.

UCARI GÖLPARK

Ucarı Göleti vatandaşların, fotoğrafçıların ve albüm çekimi yapmak isteyen gelin ve damatların uğrak yeri oldu. Daha önce sulama göleti olarak kullanılan ve sonrasında Acıpayam Belediyesi tarafından düzenlenen Ucarı Göleti büyük ilgi görüyor. 35 bin metrekarelik alana sahip olan doğa harikasını kısa bir sürede tamamlayarak vatandaşların hizmetine açan Acıpayam Belediyesi, dışarıdan gelecek olan misafirlerinde keyifli zaman geçirebilmeleri için birçok yenilik gerçekleştirdi. Piknik alanlarından, restorana kadar her şeyin düşünüldüğü Ucarı Göleti, hayatlarının en unutulmaz anlarını ölümsüzleştirmek isteyen gelin ve damatların da fotoğraf albümü çekimleri için çokça tercih ettikleri bir yer olarak dikkat çekiyor.

DODURGA KELOĞLAN MAĞARASI

2003 yılında turizme açılan ve Türkiye’de turizme açık 14 mağaradan biri olan Keloğlan(lar) Mağarası (Dağdaş ve ark., 2005), Dodurgalar’dadır. Mağara; Bucakiçi Mevkiindeki Köyyeri denilen muhitin (küçük tepecik) hemen batısında yükselen Karadağ’ın (1421 m) Keloğlanlar Yakası adı verilen yamacında bulunmaktadır. Mağaranın bulunduğu yamaç, gündoğuya bakar. Yaka Bucağı köy ve kasabaları ile Eşeler Dağı silsilesinin en güzel manzara seyri, mağaranın yanındaki dinlenme yeri olan “Seyirlik” mekanında mümkündür.

TOP